2013. október 15., kedd

ÁSVÁNYOKRÓL   BŐVEBBEN:  ACHÁT

AZ   ACHÁTRÓL   ÁLTALÁBAN

Az achát a kalcedon egyik mikrokristályos vagy kriptokristályos változata. Szalagosan vagy sávosan elhelyezkedő, mikroszkopikus vagy nagyon apró kristályok alkotta tömeges halmazai oldatokból válnak ki. A szalagok és a sávok jellegzetes és tetszetős megjelenést kölcsönöznek az achátnak.

Az ACHÁT (régebben használatos nevén agát) egy féldrágakő, különböző kvarcoknak réteges összetétele, az ipari megmunkálásra a legkeresettebb kalcedonfajta. Leggyakrabban üregekben alakul ki.
Az achát szilíciumban gazdag hidrotermális oldatokból képződik, és magmás vagy üledékes kőzetek belsejében található. Az achátnak számtalan változata van, amelyek színükben vagy szennyezőanyag-tartalmukban különböznek egymástól. A mexikói tűzachát a vasoxidnak köszönhetően vörös alapon aranyszínűen irizál. A tájképachát természetes zárványai tájképszerű látványt nyújtanak. A mohaachátban a vas és a mangán jelenlétének köszönhetően ágszerű (dendrites) zárványok láthatók. Az erődachátban a csíkok szöget zárnak be, és olyan formát alkotnak, mint egy erőd alaprajza.

Az achát az egyik leglátványosabb küllemű ásvány, rendkívül változatos, mind alakban, mind színeiben. Pedig anyagát tekintve rendkívül közönséges, lévén puszta szilícium-dioxid. Némi szennyezőanyaggal persze, melyektől a színeit nyeri. Ásványtanilag kalcedon, azaz mikrokristályos kvarc, annyira apró kristályokból áll, amelyeket csak igen nagy nagyítású mikroszkóppal lehet látni.  
Készítenek belőle szelencéket, dísztárgyakat, ékszereket és csészéket köszörüléssel.

Színei: igazából minden színben és árnyalatban létezik, de a leggyakoribb a szürke, fehér, színtelen, sárgás, vörös, kék, barna, kékesszürke, zöldesszürke, szürkésfehér

Előfordulási helyei: Brazília, Csehország, Kelet-India, Uruguay, Ausztria, Skócia, Dél-Afrika, Németország, Argentína, Mexikó, Kína, Egyesült Államok, Ausztália, Magyarország, Lengyelország, Olaszország, Spanyolország.

Az ókorban az achátot gyakran védő amulettként viselték, mert úgy tartották hogy szerencsét hoz. Az achát elősegíti az érzékeny, realista és pozitív gondolatokat. Akkoriban úgy tartották, ha egy férfi magánál tart egy achátot, a hölgyekben felébresztheti a szerelmet és alkalmas lesz dönteni igaz és hamis barátok között is.

Ikrek, Rák, Skorpió, Bika csillagjegyűek számára alkalmas.

Fizikai hatása
Segít  a  gyakori fejfájás ellen, de jó még láz, epilepszia, terméketlenség, bőrbetegségek, szembetegségek, gyenge látás, depresszió ellen is. Erősíti a tüdőt, gyomrot, májat és az agyat. Emésztésélénkítő hatása is van. Nyugalomra, biztonságra, lelki érettségre, emberismeretre, fantáziára ösztönöz. Jó még a  gyomorra, belekre, belső szervekre, méhre. Segít az epilepszia ellen. Az achátok ismert védőkővek amelyek még jók kígyómarás és villámcsapás ellen is. Megóv minket a rossz szellemektől és semlegesíti a mérgeket.

Lelki hatása
Ha a lakásunkban kiteszük egy helyre felfogja a negatív energiákat és távol tartja a haragot az emberektől. Segít a hirtelen harag ellen, vizsgadrukknál, tanulási nehézségeknél, támogatja az eszességet és a szakmai alkalmasságot.
Az achát geodában leginkább a gyerekek találnak nyugalmat és biztonságot.

ACHÁTFÉLÉK

Botswanai achát
Színe: szinte minden színárnyalatban előfordulhat. Ismertetőjele minden esetben szalagszerű rajzolata. Nevét első lelőhelye után kapta.
Gyógyhatása:
Elsősorban a tüdőre hat.Füstmérgezés esetén segít, hogy szervezetünk visszanyerje természetes egyensúlyát. Ha valaki szeretne felhagyni a dohányzással, jó hasznát veheti ennek a kőnek.
A botswanai achát javítja ezen kívül a sejtek regenerációs képességét, és hatással van a vérképzésre is.


Csillagachát 
"Amulettkő", vagy "mennydörgő tojás" néven is ismert.
Színe:zöld, szürke, vagy barna.
Gyógyhatása:
erősíti az ellenálló erőt, pozitív hatással van az idegekre.



Csipkeachát
Szín: szürkésfehér,sárgás, bizarr rajzolatú.
Gyógyhatása: 
A hólyagra és az epehólyagra hat.
Lelkileg segít, hogy könnyebben dűlőre jussunk félelmeinkkel. 


Faachát
Szín: zöldesfehér, szálas zárványokkal.
Gyógyhatás:
Javítja a kitartóképességet,ugyanakkor segíti a belső nyugalmat és higgadtságot.
Az imunrendszerre gyakorolt pozitív hatása révén ellenállóbbá tesz a betegségekkel szemben. Fizikai kimerültség esetén is segítséget jelent. 


Szalagachát
Színe: sárga, öröses, kéktől a szürkéig.
Gyógyhatás:
Elsősorban a belső szervekre hat, mint például a méh, gyomor és a belek. 


Szemachát

Színe: barnás, szemhez hasonló gyűrűkkel
Gyógyhatás:
Amint az a nevéből is következik, elsősorban a szemre hat,így például fenyegető retinaleválásnál, retinabántalmaknál, zöldhályognál. 


Tűzachát
Színe: barna, zöld, kék, narancssárga
Gyógyhatása:
A tűzachát a belső tüzet szítja, élénkíti (leginkább a gyökércsakra területén), emellett azonban meg is szilárdítja afölddel való kapcsolatunkat, javítja a regenerációt, erősíti az agyat. 


Vízachát
Vizet magába záró geoda ( ásványokkal kitöltött kőzetüreg )
Gyógyhatás:
Nyugtat és véd a negatív hatásokkal szemben. Általános állapotjavító, erősítő, amely enyhít a stressz okozta fejfájáson.


AZ   ACHÁT   ÉS   A   CSAKRÁK

Az achát különböző fajtái különböző csakrákhoz rendelhető hozzá:

- botswanai achát: szívcsakra
- csillagachát : gyökércsakra, napfonat csakra
- csipkeachát : szakrális csakra
- faachát : gyökércsakra
- szalagachát : szakrális csakra, napfonat csakra
- szemachát : homlokcsakra
- tűzachát : gyökércsakra
- vízachát : szakrális csakra

A csakrák szerepe

A csakra szó szanszkrit eredetű, kereket, korongot jelent. A csakrák az ember étertestében található energiaközpontok. A fizikai síkon megközelítőleg az endokrin rendszerrel esnek egybe. Az általánosan elfogadott rendszer szerint 7 fő csakra van:

1. csakra a gyökér (tő) csakra a gerincoszlop alsó végénél
2. csakra a szex (szakrális) csakra a köldök alatt
3. csakra a napfonat (köldök, solar plexus) csakra a köldök fölött
4. csakra a szív csakra a szívnél
5. csakra a torok csakra a toroknál
6. csakra a homlok (harmadik szem) csakra a szemöldökök között 7. csakra a korona (fejtető) csakra a fejtetőn található.

AZ   ACHÁT   ÉS   AZ   ASZTROLÓGIA

Az Achát az alábbi csillagjegyek szülötteinek szerencseköve: Bak, Ikrek, Rák, Skorpió.

Forrás

Néhány a saját Achát ékszereim közül:

















Amennyiben érdekel még több ékszer, keress ITT

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése